Copeland Kompresör

Copeland kompresör modelleri ticari, endüstriyel ve konut gibi uygulandıkları yerlerde en yüksek verim ve en yüksek performansı verebilecek şekilde tasarlanıp üretilmiştir. İklimlendirme ve ısıtma sistemleri için geliştirilmiş seçenekleri sayesinde talep edilen ihtiyaçlar doğrultusunda en yüksek verimlilik ve güvenirliliği vermeyi garanti etmektedir. Modeller kapasitelerine göre farklı güçlerde üretilmekte olup kullanıldıkları yerlerde düşük maliyetle çalıştıkları için avantaj sağlarlar. Kompresörlerin ne olduğunu basit ve kısaca açıklamamız gerekir ise; gaz veya havayı yüksek basınçlı hale getirip, sıkıştırarak soğutma ya da ısıtmanın sağlanmasını sağlayan makinelerdir diyebiliriz.

Daha farklı bir şekilde açıklamamız gerekir ise Copeland kompresör ve diğer markalara ait kompresörler atmosferdeki havayı sıkıştırarak basıncını arttırmaya yarayan makinelerdir. Kompresörler sahip oldukları pnömatik çalışma sistemleri ile basınçlı havaya ihtiyaç duyulan durumlarda bunu karşılamaya yarayan motorlu cihazlardır.

Kompresör tarafından sıkıştırılan hava ya da gazlar birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Aslında hem endüstriyel hem de günlük hayatımızın birçok yerinde kompresörlerin olduğunu fark edebiliriz. Endüstriyel büyük fabrikalar, uluslar arası yük taşıyan büyük tankerler gibi yerlerin iklimlendirilmesi için kompresör kullanıldığı gibi lastiği inen aracınızın lastiğini şişirmek içinde kompresörler kullanılmaktadır. Kompresörlerin çalışma sistemi aynı zamanda pnömatik olarak bilinir. Kompresörler görev yapacağı alanın büyüklüğü, vermesi gereken kapasitenin miktarı gibi birçok farklı yer için farklı boyutlarda üretilmektedir. Copeland kompresör modelleri de bu şartlara uygun olarak farklı boyutlarda üretilmektedir.

Kompresörlerde önemli olan bir başka özellik ise debi değerleridir. Debi hakkında bir açıklama yapmamız gerekir ise, kompresörün sistem içerisine gönderebileceği hava miktarının ölçüsüne verilen isimdir. Debi büyüklüğü yani bu ölçü ile kompresörü boyutu doğru orantılıdır. Kompresörün boyutu büyüdükçe debisi de artar. Debinin hesaplanmasında zaman birimi olarak dakika dikkate alınmaktadır, hava miktarı olarak ise metre küp kullanılmaktadır.

Copeland kompresör markasının birçok farklı türde modeli bulunmaktadır. Bunlardan birisi pistonlu kompresör modelidir. Pistonlu kompresörlerin içerisinde piston, silindir, krank ve karter gibi parçalar bulunmaktadır, kompresörün basınçlı hava üretmesini bu parçalar sağlar. İleri ve geri hareket eden pistonlar krank miline bağlıdır bu sayede silindir içerisindeki hava emilir ve sistem içerisine gönderilir. Sıkıştırılmış havanın oluşturulması piston aracılığı ile sağlandığı için bu modellere pistonlu kompresör adı verilmiştir. Pistonun ileri hareketinde sistemi içerisine hava aktarılır, geri hareketinde ise hava silindirin içerisine doğru emilir. Bir diğer model ise turbo kompresörlerdir. Bu türdeki kompresörlerin iki farklı türü vardır, bunlardan birisi radyal diğeri ise eksenel turbo kompresördür. Bu kompresörlerde kullanılan gaz çok yüksek devirde dönen kanatçıklar tarafından hızlandırılır ve hızlanan gazın doğal olarak enerjisi de artar. Enerji yüklenen gaz dış kısımdaki difüzöre gönderilir ve burada daha geniş bir hacme kavuşur, daha geniş bir hacme kavuşan gazın hızı düşer ancak basıncı artar, böylece basınçlı hava ya da gaz elde edilmiş olur. Copeland turbo kompresör modellerli çalışmak için yağa ihtiyaç duymazlar. Yüksek debi özelliğine sahiptirler. Ancak hızlanan rotoru sık sık durdurmak pek mümkün değildir, o nedenle daha çok sürekli, durmaksınız çalışan endüstriye tesislerde kullanılmaya uygun bir modeldir. Yeni ve ikinci el kompresörler günümüzde birçok farklı yerde kullanılmaktadır, bunlara örnek olarak, gemi soğutma sistemleri, kontrol mekanizmaları, kalıp baskı, taş ve cam harmanlama, püskürtme, taşıma, kontrol ve işletme, sıvıları çalkalama, dokuma tezgahları, her türden soğutma sistemleri gibi bir çok farklı yeri sayabiliriz.

Gemso Gemi Soğutma sistemleri olarak konusunda son derece uzman ve deneyimli teknik ekibimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Tam donanımlı servis araçlarımız ile haftanın yedi günü yirmi dört saati bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Copeland kompresör ya da bir başka marka için tüm arıza, onarım, bakım, sorun ve sorularınız için size hizmet vermeye hazırız. Birçok markalardaki vidalı, dişli, pistonlu, hermetik kompresör tamir bakım hizmetini sizlere sunmaktayız. Buna ek olarak aynı zamanda acil durumlarda sizlere çok kısa sürede ulaşmakta ve sorunlarınızı çözmekteyiz. Müşterilerimizin memnuniyeti kazanabilmek adına her zaman daha iyi, daha kaliteli ve daha hızlı hizmeti sizlere sunabilmek için kompresör tamir bakım ve diğer tüm hizmetlerimizde kendimizi sürekli olarak geliştirmekteyiz. Firmamıza ayrıca servis, bakım, yedek parça, ikinci el gibi farklı istek ve talepleriniz olduğunda da ulaşabilirsiniz. İhtiyaç, talep ve bütçenize en uygun çözümleri sizlere sunmaktan mutluluk duyarız

WhatsApp chat