Daikin Kompresör

Daikin altmış sekiz yıllık tarihi ve ürettiği üstün teknoloji ürünleri ile sektörde her zaman yol gösterici ve yenilikçi bir çizgiyi takip ederek günümüzde dünya üzerinde birçok ülkede tercih edilen ve talep gören bir marka haline gelmiştir. Isıtma, soğutma ve havalandırma pazarında her zaman önemli bir marka olmuştur. Soğutma sistemlerine hayat veren Daikin Kompresör modelleri markanın üstün teknolojisi ile üretilmiş olan cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Soğutma, ısıtma ve havalandırma sektörüne uygun olarak sunduğu oldukça geniş ürün yelpazesi ve gelişen son teknolojilere sahip üretim yeteneği ile tüketicilerin ihtiyaçlarına en uygun ve en konforlu çözümleri sunmaktadır. Daikin kompresör modelleri de markanın deneyimli ve uzman ekibi tarafından geliştirilmiş ve üstün üretim tesisi ile üretilmiş cihazlardır. Markanın ülkemizde merkezi bulunmakla birlikte Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da da üretim, geliştirme ve lojistik üstleri bulunmaktadır.

Daikin Türkiye bünyesi altında bulunan markanın iklimlendirme sektörüne yönelik Daikin kompresör, klima üniteleri, klima santralleri, radyatörler gibi farklı talep ve ihtiyaçlara cevap verebilecek son teknolojiye sahip ürünleri bulunmaktadır. Türkiye merkez bünyesinde bulunan üretim tesisinde Daikin kompresör modellerinin üretimi yapılmaktadır bunun yanı sıra markaya ait diğer pek çok ürünün üretimi de yapılmaktadır. Merkezi İstanbul’da bulunan markanın ayrıca ülkemizde altı bölgede de müdürlüğü bulunmaktadır. Bunlar arasında Ankara, Antalya, Adana, Gaziantep, İzmir ve Trabzon müdürlükleri yer almaktadır. Ülke genelinde üç yüz bayi, beş yüz satış noktası bulunan markanın ayrıca beş yüzün üzerinde yetkili servisi de bulunmakta ve müşterilerine kaliteli ve hızlı bir hizmet sunabilmektedir.

Gemso Gemi Soğutma Sistemleri olarak bizler de Daikin kompresör modelleri ile ilgili birçok farklı hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Sunduğumuz hizmetler arasında; Daikin kompresör yerinde bakım ve parça değişimi, yerinden sökme ve montaj, kompresör değişimi, kompresör bakım ve onarımı, demontaj ve ekspertiz, kompresör rektifiye, kompresör montajı, kompresör test hizmetlerimiz yer almaktadır.

Kompresörler bir soğutma sistemi için olmazsa olmaz cihazlardır, sistemin işleyişi için kompresörlerin düzgün çalışması şarttır. Arızalanan kompresörlerinizi bize teslim etmenizden sonra uzman teknik ekibimiz arıza tespiti yaparak arızanın neden kaynaklandığını belirler. Daha sonra değişmesi gereken parçaları belirlenir ve size bilgi verilir. Daha sonra gereken parça değişimi ve onarımı yapılarak kompresörünüzün tekrar düzgün ve verimli bir şekilde çalışması sağlanır. Daikin kompresör modelleri için vermiş olduğumuz hizmetlerden bir diğeri ise bobinaj sarımıdır. Bobinaj sarımı çok önemli, çok dikkatli yapılması ve mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Gemso Gemi Soğutma firması olarak biz Daikin kompresör ve birçok farklı kompresör modellerinin bobinaj sarımlarını garantili ve orijinal özelliklere sahip bir şekilde yapmaktayız. Kullanmış olduğumuz tüm malzemeler o kompresörün modeline uygun olarak seçilmektedir.

Kompresörlerin birçoğu aralıksız çalışmakta ve soğutma sisteminin sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır. Ancak zaman içerisinde dış etkenler, parça aşınması, sürekli çalışma gibi nedenlerden dolayı kompresörün içindeki parçaların kullanım ömürleri tükenir. Bu durumlarda Daikin kompresör ve diğer kompresör markaları için rektifiye işlemi yapmak gerekebilir. Rektifiye kompresörün içerisindeki tüm parçaların sökülerek kullanım ömürleri bitmiş olan parçaların yenileri ile değiştirilmesi işlemine verilen isimdir. Bu işlem oldukça zahmetli ve teknik bir işlemdir. O nedenle montaj ve demontaj konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Gemso Gemi Soğutma Sistemleri olarak firmamızın teknik personeli kompresörlerin çalışma sistemlerini ve prensiplerini çok iyi bilmektedir. Rektifiye işleminde kompresörün içerisinde yer alan yataklar, piston kolları, silindir, krank gibi tüm parçaları dikkatli bir şekilde söküp kontrol etmekteyiz. Kullanım ömrünü tamamlamış olan parçaları tespit ederek yenileri ile değiştirip kompresörü tekrar monte ederek teste hazır hale getirmekteyiz. Montaj işlemi bittikten sonra kompresörü test ederek herhangi sorun olup olmadığını tespit etmekteyiz.

Rektifiye işleminden sonra yapılan son kontrollerde alçak ve yükse basınçlar, yağ pompasının basıncı ve çalışma akımları da test edilir. Bu aşamadan sonra kompresörler vakum edilip azot basıncı ile kaçak kontrolü yapılır ve orijinal boya kodlarına göre boyanır ve sevke hazırlanır.

WhatsApp chat