Gemi Buzluk Yedek Parçaları

Öncelikle uzun mesafe sefere çıkan uluslar arası taşımacılıkta kullanılan gemiler için anlatmamız gerekir ise buzluk sistemleri çok önemli bir faktördür. Bu sistemlerin olası bir arıza durumlarında ise en kısa zamanda gemi buzluk yedek parçaları teminini sağlayıp arızanın ortadan kaldırılması büyük önem taşımaktadır.

Buzluk sistemleri uzun süren seferler sırasında gemide görevli olan personelin tüketeceği tüm gıdaların soğuk ortamda saklanması ve bozulmasının engellenmesi gemi buzluk sistemi sayesinde mümkün olmaktadır. Personelin beslenmesi için son derece önemli olan bu sistem kendi içerisinde birçok buzluk yedek parçaları ünitelerinden oluşmaktadır. Gıdaların muhafaza edildiği soğuk odalardaki sıcaklığın sürekli olarak kontrol altında tutulması gıdaların bozulmaması için gereklidir, bu nedenle buzluk sistemlerinin sürekli olarak verimli bir şekilde çalışır halde tutulması gerekmektedir. Gemso Gemi Soğutma sistemleri olarak bizler gemi buzluk yedek parça temini, onarımı, revizyonu ve bakımı gibi birçok farklı hizmeti konusunda uzman ve deneyimli olan teknik personelimiz ile sizlere sunmaktayız. Hizmet kalitemizin her zaman daha iyi olması ve sizlere her zaman daha kaliteli hizmet sunabilmek adına kendimizi sürekli geliştirmekte ve hızla ilerleyen teknolojik atılımları yakından takip etmekteyiz.

Gemilerde buzluk sisteminin soğuttu üç farklı gıda saklama odaları bulunmaktadır. Bu odalardaki sıcaklıklar içeride depolanan gıdaların dayanıklılık seviyelerine göre farklılık göstermektedir. Odaların isimleri kumanyalık, sebzelik, etlik ve balıklık olarak isimlendirilmiştir.

Daha çok uzun ömürlü ve dayanıklı olan ürünlerin saklandığı odanın ismi kumanyalıktır. Bu odalarda daha çok patates ve soğan gibi gıdalar saklanmaktadır. Bu besinler dayanıklı oldukları için bu odanın çok fazla soğutulması gerekmez, hafif serin ve rutubetsiz bir ortam sağlanması yeterli olacaktır.

Bir diğer oda türü ise sebzelik olarak isimlendirilmiş olandır. Bu odada isminden de anlaşılabileceği üzere sebze ve meyveler depolanır. Bunlara ek olarak yoğurt, peynir, süt gibi kolay bozulabilecek gıdalar da saklanır. Gemi buzluk sistemi tarafından artı iki ile artı sekiz derece arasında bir sıcaklıkta tutulur.

Son olarak kolay bozulan et ve balık ürünlerinin saklandığı odaya da etlik ve balıklık adı verilir. Bu odanın ısısı her zaman sıfırın altında tutulur. Ortalama olarak sıfırın altında eksi dört ile eksi otuz derece arasında tutulmaktadır. Bozulmaya en müsait olan gıdaların bulunduğu bu odanın her zaman sıfırın altında tutulması çok önemlidir. Bu nedenle olası bir arıza durumunda hemen müdahale edilmesi ve gereken gemi buzluk yedek parçaları değişimleri ya da onarımları yapılarak sistemin tekrar çalışır hale getirilmesi gerekmektedir.

Kapalı devre bir buzluk sistemi farklı ana elemanlardan oluşmaktadır. Bunlar arasında kompresör, kondanser, genleşme valfi ve evaporatör yer almaktadır. Bu dört ana elemanda buzluk sistemleri için çok önemlidir. Firma olarak biz gemi buzluk yedek parçaları temini ve arıza onarım hizmetlerimiz ile bu dört ana elamana da müdahale ederek sisteminizin tekrar verimli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayabilmekteyiz.

Buzluk sistemlerinin çalışmasını sağlayan en önemli gemi buzluk yedek parça ise kompresördür. Kompresör sayesinde soğutucu gaz basınç altında önce sıvıya sonra valfler yardımı ile tekrar gaz haline dönüştürülerek sistemin soğuk kalması sağlanır. Kompresörler düşük basınç ve sıcaklıktaki soğutucu akışkanı buharlaştırıcıdan emen ve sıkıştırarak yoğunlaştırıcıya basan cihazlardır.

Gemso Gemi Soğutma sistemleri olarak sizlere pek çok farklı hizmeti sunmaktayız. Bunlar arasında AC klima sistemleri, buzluk sistemleri, gemi buzluk yedek parçaları, gemi kumanda odası kliması, gaz kaçak testi, gaz dönüşümü, genel bakım ve arıza, kompresör overolü yedek parça gibi hizmetler yer almaktadır. Tüm bu hizmetlerimizden faydalanmak için iletişim numaralarımızdan bize yedi gün yirmi dört saat ulaşabilirsiniz. Herhangi bir acil onarılması gereken arıza ya da bir bakım ihtiyacınızda kısa sürede sorunu çözerek sisteminizi çalışır hale getirmekteyiz.

WhatsApp chat