Gemi Klima Sistemleri Yedek Parça

Endüstriyel klima sistemleri birçok farklı yerde kullanılmaktadır. Bunlar arasında uluslar arası yük ve yolcu taşımacılığı yapan gemilerde bulunmaktadır. Bu sistemlerin ana görevi gemide görev yapan personelin ya da gemide seyahat eden yolcuların konforlu ve rahat bir yaşam alanına sahip olmalarını sağlamaktır. Kesintisiz ve verimli olarak çalışır halde tutulması çok önemli olan bu sistemler kimi zaman arızalanabilir. Bu noktada bu arızaların tamirinde kullanılması gereken gemi klima sistemleri yedek parça temini ve onarımları profesyonel kişiler tarafından hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmalıdır.

Bu sistemler az önce de belirttiğimiz gibi gemide çalışan personelin konforlu bir ortamda çalışmasını sağladığı gibi aynı zamanda sefer boyunca tüketilecek olan yiyecek ve içeceklerin de bozulmadan uzun süre muhafaza edilmesine yardımcı olur. Günümüzde gelişen teknoloji ve üretim teknikleri sayesinde artık daha büyük ve daha uzun seferlere çıkabilen gemiler üretilebilmektedir. Bu durumda da personelin ya da yolcuların sefer boyunca tüketecekleri yiyecek ve içecekler farklı soğuk odalarda muhafaza edilmektedir. Bu yiyeceklerin bozulmadan saklanması klima sistemleri sayesinde mümkün olmaktadır. Bu nedenle gemide olası bir arızaya karşı her zaman gemi klima sistemleri yedek parça stokları yapılmalıdır. Çünkü yolculuk sırasında açık denizde meydana gelebilecek olan bir arızaya dışarıdan destek vermek mümkün olmayacaktır. Klima sistemlerinde havanın derecesi, havanın tazeliği, havanın rutubetsiz olması önemlidir, bu değerler ne kadar iyi olursa o kadar iyi olur.

Daha önce de belirttiğimiz gibi son yıllarda uluslar arası uzun mesafe yük ve kargo taşımacılığında daha çok deniz yolu tercih edilmektedir. Buna bağlı olarak farklı iklimlerdeki bölgelere de seferler sıkça düzenlenmektedir. Bu nedenle gemilerin iç mekan ortamlarını ve taşıdıkları gıdaları serin ya da soğuk tutmak çok önemlidir. Gemi klima sistemleri bu konforu sağlamak için tasarlanmış ve buna göre üretilmiş sistemlerdir.

Gemso Gemi Soğutma Sistemleri olarak bizler gemi klima sistemleri ile ilgili birçok alanda sizlere hizmet sunmaktayız. Bu hizmetlerimiz aşağıdakilerden oluşmaktadır.

 • Klima Santrali Yeni Fan Değişimi,
 • Klima Santrali Kabin Onarımı,
 • Klima Santrali Yeni Kabin İmalatı,
 • Klima ve Buzluk Sistemlerinin Gaz Dönüşümü, Klima ve Buzluk Sistemlerinin Nitrojen(azot) ile Gaz Kaçak Testi,
 • Klima Sistemleri Santrali Dijital Termostat Montajı,
 • Klima ve Buzluk Sistemlerinin Evaporatör Yenileme,
 • Klima ve Buzluk Sistemlerinin Kondanser Yenileme,
 • Buzluk Odalarının Kapı menteşe Kilit Değişimi ve Parça Temini,
 • Buzluk Odalarının İç Oda Evap Fanları Değişimi ve Parça Temini
 • Klima ve Buzluk Sistemlerinin Kompresör Bakım ve Onarımı,
 • Klima ve Buzluk Sistemlerinin Kompresör Değişim,
 • Klima ve Buzluk Sistemlerinin Hava Soğutmalıdan Deniz Suyuna Dönmesi için Deniz Suyu Kondanser İmalatı,
 • Gemi Klima sistemleri yedek parça ve Buzluk Sistemlerinin Kompresör Yerinden Sökme ve Montaj,
 • Klima ve Buzluk Sistemlerinin Kompresör Yerinde Bakım ve Parça Değişimi, Klima ve Buzluk Sistemlerinin Nitrojen ile Komple Yıkama,

  Gemi klima sistemleri yedek parça onarım ve temini her zaman profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. İşinde deneyimli olmayan kişiler tarafından yapılan klima sistemleri yedek parça değişimleri daha büyük sorunlara yol açabilir ve size hem zaman hem de mali kayba neden olabilir. Gemso Gemi Soğutma Sistemleri olarak bizler alanında uzman ve son derece deneyimli olan teknik kadromuz ile sizlere klima sistemleri yedek parça, klima sistemleri bakımı gibi yukarıda saymış olduğumuz daha birçok farklı alanda hizmet vermekteyiz. Bize yedi gün yirmi dört saat iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

 • WhatsApp chat