Kompresör 2.El

Gemso Soğutma Sistemleri olarak, bakım ve onarım hizmetlerimizin yanı sıra ihtiyaç ve bütçenize en uygun olan kompresör 2.el modellerinin de satışını gerçekleştirmekteyiz.

Kompresör 2.el modellerinde birçok farklı markaya ait cihazları temin edebilmekteyiz. Firma olarak birinci önceliğimiz kaliteyi sağlarken bir yandan da siz kıymetli müşterilerimize daha hızlı ve çözüm odaklı hizmetler verebilmektir. Temin ettiğimiz kompresör 2.el modelleri arasında yer alan markalar; Frascold, Copland, Bitzer, Dorin, Refcomp, Carlyle, Carrier, York, Sabroe ve Mitsubishi’dir. Saymış olduğumuz bu markalara ait kompresör 2.el modelleri ve bu markalara ait olan yedek parçaların temini için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Haftanın yedi günü, günün yirmi dört saati bize ulaşabileceğiniz iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçerek en hızlı, en kaliteli çözümleri elde edebilirsiniz.

Kompresör 2.el ve yeni kompresörlerin çalışma prensipleri havayı ve kullanılan diğer gazları atmosferin sahip olduğu basınçtan daha yüksek basınçlara çıkarmak yani basit bir tabirle havayı sıkıştırmaktır. Diğer bir açıklama şekliyle ise, atmosferden aldığı havayı sıkıştırarak basıncını arttıran makinelere hava kompresörü denir. Basınçlı havanın bir çok avantajı olmasının yanı sıra elde edilmesi için harcanan maliyet yüksek olmaktadır. Bu nedenle kompresör 2.el modelini seçerken havanı ekonomik olarak kullandığı uygu bir model seçilmesi tasarruf ve daha az maliyet açısından büyük önem taşımaktadır. Tabi bunun yanı sıra tercih edilen kompresörün sürekli, verimli ve sorunsuz çalışması da bir o kadar önemlidir.

Kompresör 2.el seçiminde işletme basıncına, kompresör tipine, hava miktarına, güç tüketimine, yüksüz haldeki güç tüketimine dikkat edilmesi ve kompresör tercihinin bunlara göre yapılması tavsiye edilmektedir.

İhtiyaç duyulandan daha fazla basınçlı hava üreten bir kompresör seçmeniz gereksiz yere güç tüketimine sebep olacağından dolayı ekonomik açıdan işletmenize zarar verecektir. Kaliteli ve verimli bir kompresör 2.el model kullanıldığı süre zarfında en düşük maliyet ile ihtiyaç duyulan en verimli basınçlı havayı elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca kompresör boştayken yani yüksüz olarak tabir edildiği zamanlarda ise en az seviyede güç tüketmeli ve maliyeti en aza indirmelidir.

Özellikle soğutma sistemlerinde kullanılan bu ister kara da isterde kargo taşımacılığında olsun hepsinde en önemli parça kompresördür. Soğutma sistemlerinin düzgün ve sağlıklı çalışabilmesi kompresörün düzgün ve sağlıklı bir şekilde çalışabilmesine bağlıdır. Kompresörde meydana gelebilecek en ufak bir arıza da sistemin tamamı arıza yapmış gibi olur. Bundan dolayı kompresörde meydana gelen arıza en kısa zamanda hızlıca çözülmeli ve sistemin tekrar normal olarak çalışması sağlanmalıdır. Kompresör 2.el modellerini araştırırken bu işte uzman olmayan firmalardan satın almamalısınız. Bizler bu noktada bu alanda uzman ve deneyimli teknik kadromuz ile sizler için en uygun modelleri belirlemekte ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamaktayız.

Kompresörler çalışma şekillerine göre farklı türlerde üretilmektedir. Bunlara örnek olarak, pistonlu kompresörler, vidalı kompresörler, merkezkaç kompresörler, hidrolik kompresörler, gaz ve buhar kompresörü, hermetik kompresör, hava kompresörü ve dizel kompresörünü sayabiliriz. Piyasada birçok kompresör markaları vardır. Yeni kompresör fiyatları ve kompresör 2.el fiyatları da marka, kalite ve çeşidine göre değişir.

Kompresörler, hava basıncını arttırmakta kullanılan yöntem bakımından dinamik kompresör ve pozitif deplasmanlı kompresörler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Dinamik Kompresör hakkında bilgi vermemiz gerekir ise, aslında bu tip kompresörlere aynı zamanda turbo kompresörde denilmektedir. Havayı türbinler yardımı ile yüksek hızlara getirerek daha sonra hızı düşürür ve basınç elde etme prensibi ile çalışır. Daha çok yüksek ve sabit hava debisi ihtiyacı olan sistemlerde bu türde kompresörler tercih edilmektedir.

Pozitif Deplasmanlı Kompresör ise havanın belli bir hacmin içerisinde sıkıştırılmasıyla basıncın arttırılması yöntemi ile çalışır. Elde edilmek istenilen basınca göre hava, sıkıştırma haznesine emiş regülatörü ile aktarılır ve daha sonra hazne hacmi mekanik olarak azaltılır böylece devam edilerek istenilen basınca ulaşıncaya kadar bu azalma oranında havanın basıncı arttırılır.

Yeni ve kompresör 2.el modelleri birçok farklı yerde kullanılmaktadır, gemi soğutma sistemlerinde, kontrol mekanizmalarında, kalıp baskı, taş ve cam harmanlama, püskürtme, taşıma, kontrol ve işletme, sıvıları çalkalama, dokuma tezgahları, her türden soğutma sistemleri gibi bir çok farklı yerde ve sistemde kullanılmaktadır.

WhatsApp chat