Kompresör Yedek Parçaları Temini

Günümüzde birçok farklı sektörde ve sistemlerde basınçlı havaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlara örnek olarak tekstil, kimya, tarım, otomotiv, gıda ve daha pek çok sektörü sayabiliriz. Ayrıca kara, hava ve deniz taşımacılığında da soğutma sistemleri ve diğer sistemler için basınçlı havaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bunları sağlayan ise kompresörlerdir. Bu nedenle kompresör yedek parçaları temini konusunda bu işte uzman kişiler ve firmalardan destek alınması çok önemlidir.

Çok uzun yıllardır bu sistemlerde kullanılan basınçlı havanın tek kaynağı her zaman kompresörler olmuştur. Son yıllarda ilerleyen teknoloji ile beraber büyüyen ve gelişen endüstrilerde ve taşımacılıkta daha büyük ve daha verimli olan kompresörlere duyulan ihtiyaç artmıştır. Ortaya çıkan bu talep doğrultusunda yüksek performanslı, verimli, her ortam ve koşulda sorun çıkarmadan çalışabilme aynı zamanda da tasarruf sağlama yeteneklerine sahip olan modeller üretilmeye başlanmıştır. Bu noktada sistemlerin verimli çalışabilmesi, sorun çıkarmaması, gereken basınçlı havanın sağlıklı bir şekilde elde edilebilmesi için her zaman kompresör yedek parçaları tamiri ihmal edilememesi gereken bir noktadır.

Kompresör Yedek Parçaları Temini Neden Önemlidir?

Kullandığınız kompresör arıza yaptığı zaman dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kompresör yedek parçaları temini ve sonrasındaki onarım işleminin uzman teknisyenler tarafından yapılmasıdır. Herhangi bir arızaya deneyimsiz ve konusunda tam olarak uzman olmayan birinin müdahale etmesi daha büyük sorunlara yol açabileceği gibi aynı zamanda verim, iş ve zaman kaybına neden olarak sizler için çok ciddi problemlere sebep olacaktır. Gemso Soğutma Sistemleri olarak bizler uzman kadromuz ile her zaman gelişen teknolojiyi yakından takip ederek sizlere en kaliteli, en hızlı ve en doğru kompresör yedek parçaları temini hizmetlerini vermek için çalışmaktayız. Teknik kadromuz iş tecrübesi çok yüksek ve son derece yetenekli elemanlardan oluşmaktadır.

Kompresör yedek parçaları temini ve diğer tüm hizmetlerimizde her zaman ilk sırada yer alan hedefimiz yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda Gemso Soğutma Sistemleri olarak sunduğumuz hizmetlerde en üst düzeyde müşteri memnuniyetini sağlamak adına elimizden gelen tüm çabayı göstermekte ve kendimizi sürekli olarak geliştirmekteyiz.

Ortaya çıkan her hangi kompresör arızası yada verimsizliği durumunda bizimle iletişim numaralarımızdan haftanın yedi günü, günün yirmi dört saati iletişime geçebilirsiniz. İletmiş olduğunuz arıza ve sorunlara en kısa zamanda yerinde çözüm bularak, gereken kompresör yedek parçaları temini ve sonrasında gerekli parça değişimi işlemini yaparak kompresörlerinizin tekrar sağlıklı, verimli ve düzgün çalışmasını sağlamaktayız.

Firma olarak pistonlu kompresör modellerinin revizyonlarında orijinal yedek parça kullanmaktayız. Piston, yatak rulmanı, sekman değişimi, krank değişimi gibi işlemlerinizi garantili olarak yapmaktayız.

Özellikle pistonlu kompresör modellerinin tamiri ve yedek parça değişimlerinde çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Kompresör yedek parçaları temini ve değişimi bu tip cihazlarda çok hassasiyet ve dikkat isteyen bir iştir. Onarım sırasında kullanılacak olan yedek parçaların orijinal ya da orijinal ile aynı kalitede bire bir muadil parça olması kompresörün tekrar sağlıklı ve verimli bir şekilde çalışabilmesi adına büyük önem taşımaktadır. Araç motorları ile parça açısından benzerlik gösteren bu modellerde de krank mili, silindir, piston, kasnak, segman ve sibop gibi parçalar yer almaktadır. Pistonlu kompresör modellerinde ortaya çıkan arıza genellikle soğutma sisteminden kaynaklı olmaktadır. Bu modellerde çok etkin bir soğutma sistemi bulunmamaktadır. Bu nedenle çok uzun süre çalışan bu pistonlu kompresörlerde siboplarda aşırı ısıma meydana gelir. Bu ısı aynı zamanda içerideki yağın azalmasına neden olarak segmanların aşınmasına sebebiyet verir. Sorun daha da ileri giderek silindirin çizilmesine, piston ve krank rulmanlarında bozulmaya kadar ilerleyebilir. O nedenle her zaman bakım ve kompresör yedek parçaları temini ve değişimi işlemlerine gereken önem verilmeli ve düzenli olarak bu işlemler yapılmalıdır.

Kullanmış olduğunuz pistonlu kompresörlerde her hangi bir arıza çıkması durumunda size bir telefon kadar uzaktayız. Ayrıca diğer türdeki kompresör arızalarında da bizimle iletişime geçebilir ve teknik destek alabilirsiniz. Firmamız pistonlu kompresör yedek parçaları temini hizmetinin yanında ikinci el pistonlu kompresör satışı, pistonlu kompresör yedek parçaları tamiri de yapabilmektedir.

WhatsApp chat