Kumanda Odası Yedek Parça

Günümüzde endüstri, sanayi, taşımacılık ve diğer birçok sektörde gelişen teknoloji ile beraber buralarda kullanılan panolar, elektrik donanımları, depolar, kumanda odaları, bilgisayar odaları gibi yerlerde hassas cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazların, makinelerin, depoların ve yaşam alanlarının aşırı ısınmasına engel olacak sistemler geliştirilmiştir. Bunlardan birisi kumanda odası klimasıdır. Firma olarak sizlere kumanda odası yedek parça temini ve montajı ile ilgili profesyonel destek vermekteyiz. Kumanda odası yedek parça seçimini doğru yapmak sistemin sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışabilmesi adına büyük önem taşımaktadır.

Soğutma sistemlerine ihtiyaç duyulan bu saydığımız alanlarda kullanılan soğutma sistemlerinin en önemli ve hayati görevi çalışan personelin konforu ve yaşam alanı rahatını sağlamak değildir. Bunların dışında cihazların aşırı ısınması, bilgi kaybı, oksitlenme gibi soruları engellemek klimanın diğer önemli görevleridir. Bu görevi doğru bir şekilde yerine getirerek daha uzun kullanım ömrü, daha uzun süre sorunsuz çalışma, daha uzun süre verimli çalışma gibi avantajları sağlamış olmaktadır.

Cihazların, soğutma sistemin eleman ve ekipmanların bulunduğu yerlerdeki yani ortamdaki havanın kaliteli ve istenilen ısıda olmasını sağlamak çok önemlidir. Eğer ortam havasında yüksek oranda nem var ise bu cihazlar üzerinde yoğuşmaya neden olacaktır. Bunun tam tersi olarak ise ortam havasındaki nem oranı çok düşük olursa o zamanda cihazlar üzerinde statik elektriklenmeye sebep olabilir. Nem oranının doğru bir şekilde kontrol edilememesi, manyetik yüzeylerde oksitlenmeye yol açmakta, cihazın zarar görmesine, bilgi kaybı ya da bozulmasına ortam hazırlamaktadır. İşte tüm bu olası zararların olmasını engelleyen ise kumanda odası kliması sistemidir, bu sistemin sağlıklı çalışabilmesi içinde kumanda odası yedek parça seçimi ve onarımı önem taşımaktadır.

Kumanda odası yedek parça modelleri farklı özelliklere ve görevlere sahip olacak şekilde üretilmektedir. Bu özellikler arasında olanların bazıları aşağıdadır;

 • Elektronik genleşme vanası
 • Sıcaklık, nem ve ortam havasının kontrolünü sağlama.
 • Ortam havasını yüzde yüz taze tutma ve soğutma
 • Uzaktan kumanda ile kontrol sistemine bağlanma
 • Ortam içerisinde sıcaklık ve nem kontrolü sağlayabilme
 • Sahip olduğu değişken hava debisi özelliği sayesinde daha az enerji sarfı ve daha az maliyet
 • Dışarıdaki hava sıcaklığının sıfırın altında eksi kırk dereye kadar olması halinde de sorunsuz ve verimli çalışabilme özelliği
 • Özel istek ve özel projeler için tam uyumlu modeller üretebilme

  Kumanda odası kliması farklı sıcak, soğuk, ılıman, tropikal gibi farklı iklimlerde kullanılmasına ihtiyaç duyulan sistemlerdir. Özellikle sıcak iklimli ya da sıcak bir ortamda olan endüstriyel yapılarda veya gemi gibi taşıtlardaki sıcaklıklar kırk beş ile altmış dereceye kadar yükselebilir. Bu yüksek sıcaklık değerleri hassas cihaz ve donanımların doğru ve verimli çalışmaları için büyük tehlike yaratmaktadır. Bu nedenle kumanda odası yedek parça temini ve bakım hizmetlerine ihtiyaç duyulabilir. İşte bu noktada kumanda odası kliması farklı kapasite seçenekleri, kullanılacakları ortamın sıcaklığına göre farklı soğutma seviyeleri gibi özelliklerde üretilmekte ve müşterilerin talep ve sistemin kullanılacağı alanların sıcaklıklarına göre seçilmelidir.

  Sistem cihazları, makinalar, donanımlar çalıştıkları sürece içinde bulundukları ortama belli bir ısı gönderirler, bunun sebebi kendilerinin çalışırken ısınmasıdır. Ortamda bulunan cihazların sayıları arttıkça ortamındaki havanın da sıcaklığı artar. Bu durumda hem cihazların arıza yapma riski artar hem de çalışma koşullarının konforu personel içi oldukça düşer. İşte bu noktada tüm bu olası sorunları tamamen ortadan kaldırmak için üretilmiş olan soğutma sistemlerindeki kumanda odası yedek parça seçimi sistemin düzgün çalışması için hayati bir öneme sahiptir. Gemso Gemi Soğutma Sistemleri olarak kumanda odası kliması onarımı, fan değişimi, klima odası santrali imalatı, kumanda odası yedek parça, klima kabin imalat gibi bu alanda farklı hizmetlerimiz bulunmaktadır. Tüm hizmetlerimizi profesyonel bir anlayış ile konusunda son derece deneyimli uzman teknik personelimiz ile sizlere sunmaktayız.

  Kumanda odası yedek parça temini, yedek parça montajı, yedek parça testi gibi hizmetleri sunan Gemso Soğutma Sistemleri sizin en iyi yardımcınız olacaktır. Sistem entegrasyon, imalat, tasarım, onarım ve yedek parça gibi birçok alanda size sorumluluk bilincine sahip olarak güvenilir çözüm yolları sunmaktayız. Soğutma ve iklimlendirme alanında uzman ve deneyimli teknik personel tarafından yapılan servis ve bakım hizmetleri cihazlarınızın ve sistemlerinizin daima en yüksek performansta verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Bu sayede enerji tüketiminde maksimum düzeyde tasarruf sağlayabilmeniz de mümkün olacaktır.

  Karşılaştığınız arızaların en hızlı bir şekilde onarılması ve sistemlerinizin tekrar çalışır hale gelebilmesi adına elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz. Tüm hizmetlerimizi daha yakından incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
 • WhatsApp chat