Carlyl Kompresör

Carlyl kompresör modelleri düşük basınçlı gazları ya da havayı sıkıştırır ve bu sayede yüksek basınçlı gaz ya da hava elde edilmesini sağlarlar. Kompresörlerin türlerine göre çalışma prensipleri de değişmektedir. Farklı teknolojiler ile üretilmiş olan farklı türde kompresörler bulunmaktadır. Ancak çalışma prensiplerine göre kompresörler iki ana temel üzerinde üretilmiş ve bu iki ana temele göre çalışmaktadırlar.

Dinamik Carlyl kompresör modelleri bu iki ana temelden birisi ile çalışan cihazlardır. Bu türde olan kompresörler aynı zamanda turbo kompresörler olarak sınıflandırılır. Bu cihazlar gaz ya da hava moleküllerinin hızını arttırarak enerjilerini yükseltir. Bu aşamadan sonra enerjileri yükseltilmiş olan bu moleküller dar bir kanala doğru gönderilir. Dar kanala itilen gaz ya da havanın hızı da artmış olur ve daha geniş hacme açılır, bu sayede hacmi artan gazın hızı düşerek basıncı artar.

Carlyl kompresör modellerinin ikinci ana temel çalışma prensibi ise gazın basıncını belli bir alana alarak ve hacmi daraltarak gazın basıncı arttırma yöntemidir. Günümüzde en çok tercih edilen türleri pistonlu ve vidalı tip kompresör modelleridir. Pistonlu Carlyl kompresör modelleri silindir içine çekilen gazı piston yardımı ile sıkıştırırlar. Bu sayede yüksek basınç dışarı atılmış olur. Bu kompresör türleri yağlı ve yağsız olmak üzere kendi arasında ikiye ayrılır. Bir yönden dezavantajları vardır, o da ses açısından oldukça gürültülü çalışmalarıdır. Yüksek basınç elde etmek için en çok tercih edilen ve en uygun olan modeller bunlardır. Pistonlu Carlyl kompresör modelleri eğer düzenli bakımları yapılır ise durmadan çalışabilirler. Yağlı olanlarında yağ değişiminin düzenli yapılması ve uygun viskozitede kompresör yağı kullanılması çok önemlidir.

Günümüzde daha çok tercih edilen bir kompresör türü ise vidalı tip kompresörlerdir. Vidalı Carlyl kompresör modelleri özellikle endüstriyel alanlarda çok tercih edilen ve kullanılan türlerdir. İçerisinde iki vida bulunmaktadır. Bunlardan birisi erkek yani dişli diğeri ise dişi yani yivli olan vidalardır. Bu iki vidanın beraber dönmesi ile diş ve yiv arasındaki boşluk daralır. Daralan vida boşluğunda yer alan hava sıkıştırılır ve basıncı yükselir. Bu modellerde de yağlı ve yağsız olmak üzere iki tip bulunmaktadır. Yağlı olan modellerde erkek dişli ve dişi yivli vida birbirini çevirir. Yağsız tip olan vidalı kompresörlerde ise erkek dişli ve dişi yivli vidalar arasında çok az bir boşluk bulunur.

Sarmal tip yani scroll Carlyl kompresör modellerinde ise biri hareketsiz diğeri ise hareketli iki farklı spiralin arasındaki hacmin azaltılması hava sıkıştırılarak basınç arttırılmış olur. Debileri düşük olan bu modeller yedi gün yirmi dört saat durmadan çalıştırılmaya pek uygun modeller değildir. Scroll tip kompresörlerin çalışmaları oldukça sessizdir ve sessizlik gerektiren ortamlarda kullanılmaya uygundurlar.

Gemso Gemi Soğutma olarak arızalanan kompresörünüzün arızasının tespitini ve değişmesi gereken parçaları tespit etmekteyiz. Daha sonra yapılması gerekenleri ve arızanın meydana gelmesine sebep olan durumu sizlere bildirmekteyiz. Gereken durumlarda ise kompresörün çalıştığı yere giderek inceleme yapmaktayız. Vermiş olduğumuz bu ekspertiz hizmeti sayesinde daha sonraki zamanlarda meydana gelebilecek olan olası arızaları önceden belirleyip önleyebilmekteyiz.

Carlyl kompresör bobinaj sarımı için firmamız bünyesinde konusunda uzman ve deneyimli bir teknik ekibimiz bulunmaktadır. Amacımız her zaman orijinal özelliklerde ve garantili bir bobinaj sarımı yapmaktır. Tüm malzemeler ve parçalar kompresörün modeline uygun olarak seçilmektedir. Bobinaj sarımı tamamlanmış kompresörler test edildikten sonra izolasyon sıvısı ile izole edilerek darbelere daha dayanıklı hale getirilir.

Kompresör rektifiye siz değerli müşterilerimize sunduğumuz bir başka hizmetimizdir. Birçok farklı soğutma kompresörlerini çok iyi ve çok yakından tanıyan uzman teknik personelimiz işlemi garantili ve sorunsuz olarak yapmaktadır. Kompresöre ait olan piston kolları, yataklar, krank, silindir gibi parçalar dikkatle ve kompresörün orijinal toleranslarına uygun olarak rektifiye edilmektedir.

Carlyl kompresör modelleri için montaj ve demontaj hizmetimiz de bulunmaktadır. Montaj işleminden önce gerekli olan tüm yedek parçalar hazır hale getirilir. Daha sonra deneyimli ve konusunda son derece uzman olan teknik personelimiz tarafından montaj işlemi gerçekleştirilir. Montaj işleminden sonra gereken testler yapılarak kompresör sorunsuz bir şekilde kullanıma hazır hale getirilmiş olur.

WhatsApp chat