Carrier Kompresör

Carrier ismini almış olduğu Willis Carrier tarafından günümüzden yaklaşık yüz on altı sene önce kurulmuştur. Carrier firması iklimlendirme sistemlerini icat eden ve çok uzun yıllardır sektöre yön ve ilham veren bir markadır. Isıtma, klima ve soğutma sistemleri üzerine geliştirmiş olduğu çözümler ile dünya lideri haline gelmiştir. İklimlendirme sistemlerinin olmazsa olmazı olan Carrier kompresör modelleri de markanın dünya üzerinde tanınan ve çok fazla kullanılan ürünlerinden sadece birisidir.

Bugüne kadar üretmiş olduğu ürünler ile sağlamlık, verimlilik, kalite ve sorunsuzluk gibi özellikleri ile kendisini defalarca kanıtlamış olan markanın yeni ürün ve hizmetler ile ilgili olan araştırma ve geliştirme çalışmaları ise durmaksızın devam etmektedir.

Carrier kompresör ve markanın diğer tüm ürünleri en başından beri sektörde adeta doğal bir liderlik konumuna ulaşmıştır. Tamamen yenilikçi ürünler yaratması bu konuma gelmesindeki tek sebep değildir aynı zamanda ortaya koyduğu ürünler gibi çevreye vermiş oldukları dikkat ve özen de bu noktaya gelmelerine yardımcı olmuştur. Yaklaşık yirmi beş senedir çevreye olan hassasiyetini en üst düzeye çıkartan marka sektörde en az soğutucu akışkan tüketerek en çok verim alınan Carrier kompresör modelleri ile bunu kanıtlamıştır. Dünya üzerinde farklı yerlerde kullanılan en verimli ısıtma, klima ve soğutma sistemlerinin birçoğu markaya aittir. Çevrenin korunması ve dünyamızın sınırlı doğal kaynaklarının gözetilmesi, markanın benimsediği en önemli ilkesidir. Carrier yarattığı konfor ile yarın yaşayacağımız dünya arasında sorumlu bir dengenin sürdürülmesinin hayati öneminin bilincinde olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Gemso Soğutma olarak Carrier kompresör demontaj ve ekspertiz, bakım, onarım, bobinaj sarımı, rektifiye, montaj, test gibi birçok hizmeti sizlere sunabilmekteyiz.

Carrier Kompresör Ekspertiz ve Onarım

Kompresör ekspertiz dikkat edilmesi gereken ve mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Firma olarak bizlere teslim edilen kompresörün arızasının nereden kaynaklandığını ekpertiz yaparak tespit ederek sizlere konu hakkında bilgi vermekteyiz. Daha sonra arızaya neden olan parçalar yenileri ile değiştirilir. Onarım işlemi de bittikten sonra kompresör test edilerek teslim edilir.

Carrier Kompresör Bobinaj Sarımı

Bir diğer önemli işlem ise kompresör bobinaj sarım işlemidir. Soğutma sistemleri, Carrier kompresör ve diğer markalara ait kompresörler hakkında uzman ve son derece deneyimli olan teknik personelimiz bobinaj sarım işlemini standartlara ve orijinal haline uygun olarak yapmaktadır. Yapılan sarımların korunması için yine orijinal değerlere uygu termistörler kullanmaktayız. Sarım işlemi tamamlanan kompresörler bütün testlerden başarı ile geçtikten sonra soğutucu gazlar ile tam uyumlu izolasyon malzemeleri ile kaplanır. Bu sayede akımlara ve likit darbelere karşı daha dayanıklı bir hale gelmiş olur.

Carrier Kompresör Rektifiye

Bünyemizde kompresör rektifiye hizmeti de vermekteyiz. Kompresörler genellikle sürekli çalışan ve sürekli yük altında olan makinelerdir. Bu nedenle zaman içerisinde doğal metal aşınması, parça eskimesi gibi nedenlerden dolayı kullanım ömürlerini tamamlayabilirler. İşte bu noktada kompresör içerisindeki kullanım ömürlerini tamamlamış parçalar tespit edilerek yenileri ile değiştirilir. Bu işleme rektifiye adı verilir. Bu işlemden sonra Carrier kompresör ya da bir başka markaya ait kompresörünüzü tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. Soğutma sistemleri ve kompresörler konusunda son derece uzman ve deneyimli olan Gemso Soğutma Sistemleri teknik personelimiz rektifiye işlemini son derece başarılı bir şekilde yapabilmektedir. Rektifiye işlemi sırasında kompresörün içerisinde yer alan silindir, krank mili, piston ve yatak gibi parçalar yenileri ile değiştirilir. Rektifiye tezgahlarımız sadece soğutma kompresörü rektifiyesi yapmak için yeniden yapılandırılmış ve özel aparatlarla desteklenmiştir.

Carrier Kompresör Test

Standart ve normal kullanım şartları altında çalışan kompresörlerin testleri günlük, haftalık, aylık, üç aylık ve altı aylık gibi dönemlerde yapılmalıdır. Bu test ve kontrollerin mutlaka bu konuda uzman olan firmalara yaptırılması büyük önem taşımaktadır. Yapılan tüm test, kontrol, bakım, onarım ve muayene işlemlerinin kayıt altına alınması gerekmektedir. Kayıt altına alınan bütün bilgilerin düzenli olarak saklanması ve yetkili kişiler tarafından her istendiğinde gösterilmesi gerekmektedir.

WhatsApp chat