Sabroe Kompresör

Kompresörler günümüzde çok fazla ihtiyaç duyulan havayı ya da diğer gazların basınçlarını arttırmak için kullanılan motorlu makinelerdir. Günümüzde dünya üzerinde pek çok farklı markaya ait kompresörler üretilmektedir. Bunlar arasında yer alan Sabroe Kompresör ise dünyaca ünlü, birçok ülkede hizmet veren oldukça fazla tanınan ve tercih edilen bir kompresör markasıdır. Bizler Gemso Gemi Soğutma Sistemleri olarak Sabroe Kompresör tamir, bakım, yedek parça, kurulum gibi marka ile ilgili pek çok konuda sizlere yardımcı olmaktayız.

Basınçlı bir havaya ihtiyaç duyulan ortamlarda gerekli hava desteğini sağlamak amacı ile Sabroe Kompresör kullanılabilir. Bu makineler havayı sıkıştırır ve böylece havayı basınçlı olarak kullanmamızı sağlar. Ayrıca bu cihazlar modellerine göre değişmek ile birlikte vakum elde etmek içinde kullanılabilir.

Sabroe Kompresör dünyaca ünlü Johnson Controls markasına aittir. Üstün üretim teknolojisi ile endüstriyel müşterilerine üstün kalitede hizmet vermektedir. Dünya üzerinde yüz elli ülkede kullanılan markanın birçok farklı modelde kompresör üretimi bulunmaktadır.

Tüm kompresörlerde olduğu gibi Sabroe Kompresör modellerinin de çalışma prensipleri aynıdır. Kompresörler dışarıdan aldıkları havayı daha yüksek basınçlara çıkartırlar. Elde edilen bu basınçlı hava birçok avantaja sahiptir, ancak kaliteli bir kompresör kullanılmaz ise bu basınçlı havayı elde etmek maliyetli olabilir. Aslında ortaya çıkan basınçlı havanın maliyeti enerji birimlerinin fiyatı ile bağlantılıdır. Bu nedenle basınçlı havanın daha az maliyet ile elde edilebilmesi için uygun bir kompresör seçimi yapmak gerekmektedir. Sabroe kompresör modelleri gelişmiş teknolojileri sayesinde daha az enerji sarfiyatı ile daha az maliyetler ile basınçlı hava elde etmenizi sağlar.

Kompresör seçimi yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bunlar arasında hava miktarı, güç tüketimi, yük altındaki tüketimi, işletme basıncı, temiz hava basıncı gibi özellikler yer almaktadır.

Kompresörün kullanılacağı işletmenin ihtiyacından daha fazla basınçlı hava üreten bir kompresör modelini tercih etmek, maliyet açısından gereksiz kayıplara sebep olur. Kaliteli bir kompresör, kullanım süresi içinde en düşük elektrik enerjisi ile en verimli havayı elde eder. Kompresör boşta çalışırken, en az güç tüketilmelidir.

Gemso Gemi Soğutma firması olarak birçok farklı kompresör markası ve modeli ile ilgili tüm sorunlarınıza çözüm üretebilmekteyiz. Sabroe kompresör modelleri ile ilgili olarak, kompresör montaj, kompresör ekspertiz, kompresör yedek parça, 2.el kompresör temini gibi hizmetleri siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Sabroe kompresör kullanıldığı soğutma sisteminin en önemli parçasıdır. Eğer kompresör arıza yapar ise tüm soğutma sisteminin çalışması durur. Kompresör arıza yaparsa sistemde arıza yapar. Bu nedenle meydana gelen kompresör arızalarına en kısa zamanda profesyonel kişiler tarafından müdahale edilmeli ve bir an önce kompresörün tekrar çalışması sağlanmalıdır. Kompresör arızasının mutlaka işinde uzman ve deneyimli profesyonel kişiler tarafından yapılması çok önemlidir. Kompresörler basınçlı havayı üretebilmek için teme olarak iki farklı yöntem kullanırlar. Bunlar pozitif deplasmanlı kompresörler ve dinamik kompresörlerdir.

Pozitif deplasmanlı kompresörler havanın belli bir hacim içinde sıkıştırılmasıyla basıncın arttırılması prensibine dayanır. Bu tip kompresörler talep edilen miktarda havayı sıkıştırma haznesine alır ve daha sonra hazne hacmi mekanik olarak azaltılır. Bu aşamadan sonra ve ihtiyaç duyulan basınç elde edilinceye kadar bu azalma oranında havanın basıncı arttırılır.

İkinci yöntem ile çalışan kompresörlere ise dinamik kompresörler adı verilmektedir. Sabroe kompresör modelleri arasında yer alan bu tip cihazlarda hava türbinler aracılığı ile yüksek hızlara getirilir ve daha sonra hızları düşürülerek basınç elde edilir.

Gemso Gemi Soğutma olarak Sabroe kompresör modelleri için rektefiye, montaj, test, bobinaj sarımı, montaj, demontaj ve ekspertiz hizmetleri vermekteyiz. Montaj hizmetimizde gerekli ölçüm ve kontrolleri yaptıktan sonra kompresörün yedek parçalarını hazır hale getirir ve daha sonra profesyonel bir şekilde parçaların montajı yapılarak kompresör çalışmaya hazır hale getirilir. Kompresör montajından sonra test aşamasına geçilir.

Bu aşamada kompresörler alçak ve yüksek basınç testlerine tutulur. Bunlara ek olarak yağ pompası basıncı ve akımları kontrol edilir. Daha sonra azot gazı basıncı ile kaçak olup olmadığı belirlenir.

WhatsApp chat